Nasze aplikacjeSkontaktuj się z namiPlan wydań
Ta strona została przetłumaczona automatycznie

Prevent Restore

OpisZrzuty ekranuŚciągnijInformacjaHistoria🚀 Wersja Pro

Dlaczego usunięte pliki nadal można odzyskać?


Zawartość pliku znajduje się w blokach na dysku twardym. Bloki te mogą znajdować się jeden po drugim lub w różnych miejscach dysku. Lokalizacje bloków dla każdego pliku są zapisywane w specjalnej systemowej bazie danych zwanej Master File Table lub MFT. Gdy uzyskujesz dostęp do jakiegoś pliku, system Windows zna lokalizację jego zawartości po prostu uzyskując dostęp do tej bazy danych. Należy pamiętać, że plik może być zdefragmentowany, a jego zawartość może być rozrzucona po dysku.

Gdy usuwasz plik (po opróżnieniu Kosza), nie jest on fizycznie usuwany z dysku. Zamiast tego system Windows oznacza tylko plik jako „usunięty” w Master File Table . Bloki „usuniętego” pliku stają się dostępne jako wolne miejsce (nadal zawierające zawartość starego pliku), a system Windows może zapisywać w tych blokach dowolne nowe dane. Treść małych plików w ogóle nie będzie umieszczana w blokach dysku, zamiast tego małe pliki będą przechowywane bezpośrednio w MFT, w celu szybkiego dostępu.

Tak działa system operacyjny Windows.

Każdy może uzyskać dostęp do usuniętych plików, po prostu oznaczając usunięty plik jako „istniejący” w MFT. Spowoduje to „odzyskanie” usuniętych plików, bez względu na to, kiedy zostały usunięte - dzień temu lub kilka lat temu. Z przyczyny, jeśli bloki pliku nie zostały nadpisane przez nowy plik.

Często zawartość usuniętego pliku może zostać częściowo nadpisana nowymi danymi iw takim przypadku możemy tylko częściowo przywrócić usunięty plik.

Aby przywrócić usunięty plik, nie musisz być agentem FBI. Na rynku mamy wiele aplikacji, które zrobią to za Ciebie za pomocą kilku kliknięć.


Dlaczego liczba cykli nadpisywania jest ważna?
Jak wyczyścić zawartość tabeli MFT?
Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Windows 10 i 11?
Dlaczego usunięte pliki nadal można odzyskać?
Pomóż nam tłumaczyć dla osób z Twojego kraju

Nie przegap nowej wersji!

Wpisz swój adres e-mail poniżej, a wyślemy Ci wiadomość, gdy nowa wersja naszej aplikacji będzie dostępna do pobrania.Nasze aplikacje
Secret Disk
Prevent Restore
Secure Delete
Przydatne informacje
Zapomniałeś klucza aktywacyjnego?
Firma
Polityka prywatności, plików cookie i zwrotów
Umowa licencyjna na oprogramowanie
Mapa witryny dla robotów indeksujących
Dowiedz się więcej o standardach bezpieczeństwa, których używamy w naszych aplikacjach: